19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

Ülkemizin geleceği gençlerimizin hayalleriyle, azmiyle, inancıyla, bitmek bilmeyen enerjisiyle şekillenecek ve aydınlanacaktır.

Dünya ölçeğinde etkili, yönlendirici ve yönetici bir konuma ulaşmamız için, her alanda öncü bireyler yetiştirerek daha nitelikli insan kaynağına ulaşmak en önemli görevlerimiz içinde yer almaktadır.

Gençlerimizin güncel ve gelecek teknolojiler konusunda, bilimsel çalışma süreçlerinde daha fazla yer almaları AR-GE kültürümüzü ileri noktalara götürecek ve şekillendirecektir.

Dünyamızda araştırma ve geliştirme çalışmaları son hızla devam etmektedir. Bu süreçte hep daha ileri gitmek ve zamanın ruhunu yakalamak en büyük görevimiz. Gelecek günler her zaman önümüze büyük fırsatlar çıkarmaktadır. Bu nedenle, ülkemizin kalkınması, insanımızın yaşam kalitesinin artması için büyük bir aşk, samimiyet ve inançla üzerimize düşen görevleri yılmadan, canla başla yerine getirmeliyiz.
Bu süreçte motivasyonumuz gençlerimizin enerjisi, vatanseverliğimiz ve tecrübelerimizdir.

Ülkemize ve ülkemizi teslim edeceğimiz gelecek nesillerimize güvenimiz tamdır. Sadece bilim ve teknolojide değil, güzel sanatlarda, edebiyatta, sporda, eğitimde, ticarette, tarımda, sanayide, yaşamın her alanında bizi daha ileriye götürecek, insanlığa huzur, ümit ve aydınlık gelecek sağlayacak olan genç nesillerimiz teminatımızdır. Bu duygu ve düşüncelerin ışığında Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum.
Her zaman, her anlamda daha büyük bir Türkiye vazgeçilmezimizdir.

 

Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI

Başkan